OBIEKTYW SONY FE 400-800 MM F/6.3-8 G OSS (SEL400800GW.SYX)
Przyjrzyj się z bliska
Telezoom o ogromnych ogniskowych, który należy do linii premium Sony G, słynącej z bezkompromisowej jakości obrazów. Model ten przyda się w szczególności w czasie wykonywania zdjęć dzikiej przyrody czy zawodów sportowych. Jego ogniskowe sprawiają, że w szczególności spodoba się fotografom ptaków. Sony FE 400-800 mm f/6.3-8 G OSS (SEL400800GW.SYX) topierwszy obiektyw E z ogniskową 800 mm, dzięki czemu staje się rekordzistą w tym systemie. Jednocześnie w całym zakresie zoomu zachowuje znakomitą jakość obrazu, pozwalając na swobodne kadrowanie. Wykorzystuje cichy, precyzyjny i błyskawicznie działający silnik AF, który nadąży nawet za najbardziej dynamicznymi obiektami.
Telezoom w fotografii przyrodniczej i sportowej
Telezoomy są bardzo pomocnym narzędziem w rękach każdego fotografa dzikiej przyrody i sportu. Umożliwiają łatwe wyszukiwanie interesującego obiektu i podążanie za nim, gdy ten dynamicznie porusza się w obrębie sceny. Sony FE 400-800 mm f/6.3-8 G OSS (SEL400800GW.SYX) daje dostęp do zróżnicowanych ogniskowych, pozwalając na łatwe namierzanie dzikich okazów czy akcji w czasie zawodów i następnie przybliżania ich samego centrum. Telezoom daje dostęp do kilku obiektywów w pojedynczym tubusie, ułatwiając pracę z optyką, bez konieczności zmiany obiektywów i ryzykowania utraty decydującej klatki.
Ogniskowa 800 mm
Maksymalna ogniskowa tego obiektywu wynosząca 800 mm daje dostęp do nieprawdopodobnych zbliżeń odległych okazów. Z odległości 20 m można stanąć oko w oko z danym okazem ptaka. To otwiera zupełnie nowe możliwości w fotografii przyrodniczej czy sportowej, pozwalając na pokazanie z bliska najbardziej płochliwych okazów czy akcji, mających miejsce na drugim końcu areny.
Kompatybilny z telekonwerterami
Sony FE 400-800 mm f/6.3-8 G OSS (SEL400800GW.SYX) jest kompatybilny z telekonwerterami Sony (sprzedawane oddzielenie) - 1,4x i 2.0x. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie odpowiednio ogniskowej 1120 mm (f/11) i 1600 mm (f16). To jeszcze większe zbliżenia i nieprawdopodobne spojrzenie na dziką przyrodę czy sportowe rozgrywki.
Zaawansowana konstrukcja optyczna
Obiektywy z linii G wyróżniają się dopracowaną, bezkompromisową konstrukcją optyczną. W tym telezoomie zastosowano 6 soczewek ze szkła ED, które dają znakomitą rozdzielczość w całym zakresie ogniskowych. System wewnętrznego ogniskowania usprawnia pracę obiektywu, dając jeszcze szybszą i bardziej efektywną pracę systemu AF. Cała konstrukcja optyczna obiektywu składa się z 27 soczewek w 19 grupach. 11-listkowa, kołowa przysłona umożliwia uzyskanie okrągłych krążków rozmycia w obszarze nieostrości. W tym obiektywie udało się także stłumić wewnętrzne odbicia, aby dostarczać obrazy wolne od odblasków i duszków. Skutecznie zmniejszono również aberracje chromatyczne, co przekłada się na ostre i szczegółowe obrazy.
Konfiguracja obiektywu: [1] Szkło ED (o bardzo małej dyspersji)
Wykres MTF: [1] Kontrast (%) [2] Odległość od środka optycznego obiektywu (mm) [3] 400 mm / maks. przysłona [4] 400 mm / przysłona F8 [5] 800 mm / maks. przysłona [6] 800 mm / przysłona F8 [7] Częstotliwość przestrzenna [8] 10 par linii/mm [9] 30 par linii/mm [10] Wartości radialne [11] Wartości styczne
Krótki minimalny dystans ostrzenia
Przy ogniskowej 400 mm minimalny dystans ostrzenia wynosi tylko 1,7 m, natomiast przy 800 mm wartość ta wynosi 3,5 m. W połączeniu z maksymalnym powiększeniem wynoszącym 0,23x udaje się uzyskiwać świetną plastykę obrazów i łatwe kadrowanie. Możesz więc swobodnie planować kompozycję czy błyskawicznie reagować na to, co dzieje się przed obiektywem. W obiektywie tym udało się skutecznie zminimalizować efekt oddychania, aby zapewnić odpowiednią wydajność w czasie filmowania. Ponadto obiektyw jest kompatybilny z cyfrową kompensacją oddychania dostępną w zgodnych modelach aparatów.
Błyskawiczny system AF
Ulta szybki, precyzyjny i cichy system AF to niezastąpiona rzecz w każdym telezoomie. Jak mało która optyka teleobiektyw musi być przygotowany na radzenie sobie z najbardziej dynamicznymi scenami. Dlatego właśnie w modelu tym zastosowano aż 2 silniki liniowe, które gwarantują bezgłośne, precyzyjne i natychmiastowe ustawianie ostrości. Obiektyw ten daje wydajność, która pozwala na korzystanie z śledzenia ostrości do 120 kl./s w trybie seryjnym z korpusem A9 III. System AF działa także ultra wydajnie w czasie filmowania, będąc kompatybilnym ze slow motion, umożliwiając uzupełnianie zdjęć materiałem wideo, ukazujący np. nurkowanie zimorodków czy zawisanie w powietrzu pustułki.
Przełącznik ogranicznika ostrości
Dostosuj sposób pracy ustawiania ostrości do danej sceny. Ogranicznik zakresu ostrości umożliwia zapobiegnięcie ostrzenia na obiekcie znajdującym się w niezamierzonej odległości poprzez wybranie wstępnie ustawionego zakresu ostrości. Rozwiązanie to pomaga zwiększyć szybkość działania AF i ułatwia odpowiednie reagowanie. Możliwe jest także skorzystanie z nowego trybu "daleko", który zaczyna się od 8 m zamiast 10, poprawiając efektywność w czasie fotografowania dzikiej przyrody i ptaków. Obiektyw ma także przełącznik Full-time DMF (Direct Manual Focus), dający dostęp do szybkiego włączania i wyłączania Full Time DMF bez konieczności zaglądania do menu aparatu.
Optyczna stabilizacja obrazu
Podobnie jak skuteczny AF, wydajna optyczna stabilizacja jest niezastąpioną pomocą w czasie użytkowania obiektywu typu telezoom. W Sony FE 400-800 mm f/6.3-8 G OSS (SEL400800GW.SYX) dostępny jest bardzo efektywnie działający system redukcji drgań, który umożliwia skuteczne fotografowanie z ręki. Przełącznik trybów umożliwia dopasowanie sposobu pracy stabilizacji.
Wytrzymała, uszczelniona konstrukcja
Jak przystało na rasowy teleobiektyw Sony FE 400-800 mm f/6.3-8 G OSS (SEL400800GW.SYX) posiada uszczelnioną konstrukcję, która poradzi sobie w ekstremalnym środowisku. Fotografuj i filmuj dziką przyrodę oraz sport na pustyni, w wilgotnym lesie, czy w mroźnych krainach. Uszczelki zostały umieszczone we wszystkich newralgicznych miejscach, tak aby dać Ci pełne poczucie spokoju, nawet wtedy, gdy dojdzie do nagłej zmiany pogody. Przednia soczewka wykorzystuje powłokę fluorową, która skutecznie odpycha wodę, olej i inne płyny, ułatwiając utrzymanie obiektywu w czystości. To skutkuje zawsze najlepszą wydajnością i jakością obrazów.
Możliwość korzystania z filtrów optycznych przy założonej osłonie przeciwsłonecznej
Nowa osłona przeciwsłoneczna posiada zasłonę, która pozwala na obracanie kołowymi filtrami optycznymi polaryzacyjnymi, szarymi o zmiennej gęstości bez odrywania oka od wizjera. Nowa osłona oferuje także przycisk jej zwalniania, zapobiegający przypadkowemu poluzowaniu tego elementu. To daje dużo bardziej intuicyjną, wygodną i bezpieczną pracę w terenie.